3 cechy dobrych mebli

3 cechy, które powinny spełniać dobre meble

Dobre meble to rzecz jasna meble pojemne i idealnym przykładem jest tu szafa z lustrem i trzema przesuwnymi skrzydłami drzwiowymi. Tego typu szafa powinna mieć głębokość blisko pół metra i dobry wewnętrzny podział na część z półkami i na część z drążkiem do wieszania ubrań. Przesuwne skrzydła drzwiowe też odgrywają tu kluczową rolę, bo są one lepsze tam gdzie pokoje są długie i wąskie, czyli w nieco starszych mieszkaniach. No bo gdyby drzwi szafy otwierały się tam w tradycyjny sposób to rzecz jasna potrzebne byłoby miejsce dla takich skrzydeł drzwiowych. Ważnym jest też i to, że kilka mniejszych szafek kupionych z przeceny to nie dobre meble, bo nimi jedynie zastawia się długi i wąski pokój, a taka szafa z przesuwnymi skrzydłami drzwiowymi jest jedna, wybitnie pojemna i co najważniejsze lustro ma na jednym ze skrzydeł i dlatego nie trzeba go wieszać na ścianie obok szafy. Tego typu szafa zalicza się do dobrych mebli bo jest pojemna i jednocześnie niezwykle wygodna.

Meble wykonane z dbałością o detale

No a meble o wysokiej jakości wykonania to trochę inna para kaloszy. Tego typu meblem może być też szafa z trzema przesuwnymi skrzydłami drzwiowymi i z lustrem na centralnym skrzydle. Tego typu lustro może zaczynać się pionową falą i taką samą falą będzie się kończyć. No i nie musi być w każdym przypadku wykonane z drewna, bo fornir też jest dobrą opcją, a nawet wytrzymała okleina z chromowanymi listwami na brzegach skrzydeł i z chromowanymi długimi i charakterystycznymi uchwytami. Jednym słowem nie tylko rodzaj materiału świadczy o wysokiej jakości wykonania. Kluczowe znaczenie ma też i sama dbałość o te najbardziej widoczne detale. Dlatego meble o wysokiej jakości to dość często meble robione na zamówienie.

Meble do kuchni takie jak szafki też mogą być wykonane na zamówienie i przykryte granitowym blatem który musi sąsiadować z indukcyjną płytą. No ale najistotniejszym jest to by dostęp do garnków, misek, talerzy, widelców i noży był ułatwiony, czyli mają się ona znajdować w szufladach na akuratnej wysokości. Chodzi tu konkretnie o to, że praca w kuchni powinna być ułatwioną, czyli nie może być w niej zbyt wiele schylania się. No a meble kuchenne powinny być też dopasowanymi do rodzajów garnków i misek które się w nich znajdują, po to by ich wyciąganie nie było zabawą w przekładanie.