krzesło metalowe

Metalowe krzesła – do jakich wnętrz pasują?

Metal jest jednym z materiałów, który doskonale nadaje się do wykonania mebli. Jest on często wybierany do produkcji umeblowania w stylu loft, jednak także świetnie wpisuje się w przestrzenie w stylu glamour. Do jakich pokojów można dobrać krzesła metalowe? Jakie modele będą najlepsze? Podpowiadamy!

Krzesło metalowe do kuchni

Kuchnia to pomieszczenie, w którym krzesła narażone są na łatwe zabrudzenie. Właśnie dlatego w tym wnętrzu świetnie sprawdzą się krzesła metalowe, które są bardzo proste do utrzymania w czystości.

W kuchni można zastosować różne typy metalowych krzeseł, na przykład krzesła loft wykonane z emaliowanego metalu czy krzesła z chromowaną ramą i siedziskiem ze skóry ekologicznej. Do wyboru są także hokery – wysokie krzesła barowe do ustawienia przy blacie.

Krzesła metalowe do jadalni

Wykonane z metalu krzesła sprawdzą się także w jadalni. Do tego pomieszczenia można wybrać krzesła na metalowym stelażu wykończone siedziskiem i oparciem wykonanym z tworzywa sztucznego, drewna albo z tapicerką z tkaniny lub skóry ekologicznej albo naturalnej dla większego komfortu.

Stelaż wykonany z metalu może nadać krzesłom wygląd w stylu loft – industrialnym, gdy wykonany jest on w kolorze czarnym. Można także zdecydować się na krzesła w stylu glamour, gdy stelaż jest wykończony w kolorze złotym albo srebrnym.

Metalowe krzesła fotelowe do salonu

Krzesła metalowe sprawdzą się także w salonie. Do tego wnętrza często wybierane są krzesła fotelowe, czyli wykończone wygodnym podłokietnikami oraz z głębszym i szerszym siedziskiem i oparciem, dlatego mogą one z powodzeniem zastąpić duży fotel.

W tej roli doskonale sprawdzi się krzesło metalowe tapicerowane w stylu glamour – wykończone welurowym obiciem, na przykład w ponadczasowym kolorze szarym lub modnych barwach jak granatowy, szmaragdowy czy beżowy.

Krzesła metalowe na balkon i taras

Metalowe krzesła będą także niezastąpione na balkon oraz na taras. Gdy wykonane są one z metalu nierdzewnego, na przykład stali inox albo są zabezpieczone przez ocynkowanie i malowanie proszkowe, wtedy nie są one podatne na czynniki pogodowe.

Na balkon i taras można wybrać różne typy krzeseł metalowych – wykonanych w całości z metalu albo też na metalowej ramie, która uzupełniona jest o elementy z drewna albo z tworzywa sztucznego.

Zatem metalowe krzesła to uniwersalny wybór do wnętrz i na zewnątrz. Wśród tak wielu dostępnych modeli na pewno znajdziesz dla siebie ten perfekcyjny do każdej przestrzeni!