drewniane krzesła

Krzesła drewniane do całego domu – sprawdź te modele!

Drewno jest jednym z najczęściej wybieranych materiałów do produkcji krzeseł. Daje ono różnorodne możliwości w tworzeniu efektownych mebli w stylu klasycznym i nowoczesnym. Jakie krzesła drewniane sprawdzą się w różnych pokojach w domu? Poznaj nasze pomysły!

Krzesła drewniane do jadalni

Najczęściej krzesła wykonane z drewna używane są w jadalni. To pomieszczenie osobne albo też wydzielona strefa w innym pokoju, na przykład w salonie, gdzie spędzamy czas przy stole.

W jadalni krzesła drewniane sprawdzą się doskonale, ponieważ są wytrzymałe, trwałe i dodatkowo występują w wielu wariantach, co pozwala na dopasowanie ich do aranżacji wnętrza.

Nowoczesne krzesło z drewna wyginanego termicznie na metalowych nogach sprawdzi się we współczesnej aranżacji. Do tej klasyczne można z kolei wybrać krzesło z dekoracyjnym frezowaniem na nogach i ozdobnym oparciem.

Krzesła drewniane do salonu

Drewniane krzesła sprawdzą się także w salonie. Tutaj, poza wykorzystaniem ich w części jadalnianej, można zastosować je także jako meble wypoczynkowe.

Krzesła fotelowe, ponieważ tak nazywa się połączenie konstrukcji krzesła wraz z fotelem, wyposażone są w wygodne siedziska z oparciami, a także w wysokie nogi jak w zwykłym krześle.

Drewniane krzesła fotelowe świetnie sprawdzają się w aranżacjach skandynawskich i boho. Warto wybrać model na nóżkach z litego drewna, które będzie dopasowane odcieniem do innych mebli w pomieszczeniu.

Krzesła drewniane do kuchni

Kuchnia urządzona w klasycznym stylu będzie doskonale wyglądała razem z drewnianymi krzesłami. Jakie modele warto wziąć pod uwagę?

Kapitalnym wyborem będzie w tym przypadku drewniane krzesło bez tapicerki, ale za to uzupełnione o poduszkę. Dzięki temu można ją łatwo wyprać wtedy, gdy się zabrudzi.

Krzesła drewniane do gabinetu

Drewniane krzesła będą także dobrym wyborem do domowego gabinetu. Tutaj świetnie będą prezentowały się krzesła z podłokietnikami w stylu klasycznym na obrotowej podstawie. W sprzedaży można także znaleźć nowoczesne modele z formowanego drewna.

Krzesła drewniane do sypialni

Krzesło w sypialni może spełniać różne funkcje – może być ono wieszakiem na ubrania, może być dostawione do toaletki, a nawet może służyć jako niebanalna szafka nocna.

Styl krzesła drewnianego warto wtedy dobrać do aranżacji sypialni, aby wyglądała ona spójnie.

Krzesła drewniane do pokoju dziecięcego

Drewniane krzesła mogą być też zastosowane w pokoju dziecięcym. Najczęściej służą one wtedy jako miejsce do zabawy.

W wielu sklepach z meblami dla dzieci można kupić krzesełka dziecięce z drewna w zestawach razem z dopasowanymi do nich stoliczkami.