Krzesła do jadalni – o czym pamiętać przy zakupie?

Dobór odpowiednich krzeseł do jadalni może z pozoru wydawać się bardzo prosty. Aby zakupy były całkowicie udane, warto jednak wiedzieć, na co zwrócić konkretną uwagę. Jak wybrać najlepsze krzesła do jadalni?

Aranżacja jadalni nie musi być skomplikowana. Do tego wnętrza potrzebujemy dwóch podstawowych rodzajów mebli – krzeseł oraz stołu. W sklepach mamy mnóstwo ciekawych modeli do dyspozycji, aby stworzyć udaną aranżację.

Chcesz także wybrać perfekcyjne krzesła do swojej jadalni? Jeśli nie wiesz, na co się zdecydować, sprawdź już teraz nasz poradnik – z nim wyszukanie najlepszych mebli będzie jeszcze prostsze!

Krzesła w stylu wnętrza

Przede wszystkim powinniśmy wybrać taki krzesła, które będą wpisywały się w aranżacje danego wnętrza, aby stanowiły jego uzupełnienie i nadały mu harmonijny wygląd.

Do wnętrz w stylu klasycznym najczęściej wybieramy krzesła drewniane i tapicerowane, które mogą mieć różne dekoracyjne detale, na przykład rzeźbienia.

Z kolei do aranżacji bardziej nowoczesnych dobierane są krzesła o prostszej konstrukcji – bez zbędnych ozdobników. Mogą być to zarówno krzesła tapicerowane, jak również bez tapicerek, na przykład wykonane z całości z drewna, z tworzyw sztucznych.

Jeśli nie wiemy, jak dobrać odpowiednie krzesła do danego stylu aranżacji wnętrza, dużo inspiracji możemy znaleźć na blogach i serwisach wnętrzarskich – wystarczy tylko skorzystać z wyszukiwarki, aby błyskawicznie znaleźć mnóstwo inspiracji.

Tapicerowane czy nie?

Ważna decyzja dotycząca zakupu krzeseł do jadalni dotyczy także ich wykończenia – czy lepiej zdecydować się na krzesła tapicerowane, czy też na te bez tapicerki?

Krzesła wykończone miękkimi, przyjemnymi w dotyku tapicerkami zapewniają większy komfort, dzięki czemu siedzi się na nich bardzo wygodnie, nawet podczas długich rodzinnych obiadów. Z drugiej strony są jednak narażone na zabrudzenie podczas spożywania posiłków. Świetnie wyglądają w klasycznych aranżacjach i we wnętrzach glamour – wprowadzają do wnętrza luksusową atmosferę!

Krzesła bez tapicerek są łatwiejsze w utrzymaniu w czystości – wystarczy tylko przetrzeć je wilgotną szmatką, aby usunąć zanieczyszczenia. Aby krzesła te były bardziej komfortowe, można dokupić do nich dodatkowe poduszki – można również je prać. Chociaż mogą wydawać się zbyt mało eleganckie do klasycznych jadalni, to jednak także możemy wpasować je nawet w ekskluzywne aranżacje.

Z podłokietnikami czy bez?

W sprzedaży znajdziemy zarówno krzesła jadalniane wykończone podłokietnikami, jak również te, które nie posiadają podłokietników. Na co warto się zdecydować?

Krzesła z podłokietnikami są wygodniejsze w użytkowaniu, ponieważ zapewniają podparcie dla łokci – będą jeszcze bardziej komfortowe wtedy, gdy będą obite miękką tkaniną.

Zanim jednak zakupimy komplet krzeseł do jadalni wyposażonych w podłokietniki, sprawdźmy, czy będą one pasowały do stołu. Wysokość podłokietników powinna być niższa od wysokości blatu stołu, aby można było łatwo wsunąć je pod blat. Pamiętajmy również o tym, aby zmierzyć szerokość stołu od nogi do nogi, ponieważ krzesła z podłokietnikami zajmują więcej miejsca.

Stylowe krzesła do jadalni kupisz też przez internet!

Jeśli poszukujesz efektownych krzeseł do jadalni, możesz kupić je nie tylko w sklepach internetowych, ale również w sklepach on-line – do dyspozycji mamy pełną gamę sklepów zapewniających wysyłkę na terenie całego kraju.