białe krzesła do kuchni

Kiedy warto wybrać białe krzesła do kuchni?

Jesteśmy przyzwyczajeni do krzeseł w naturalnym kolorze drewna. Gdy myślimy o kuchni, zazwyczaj są to duże, ciężkie krzesła dębowe o głębokiej, ciemne barwie. Mogą być również wykonane z drewna o jaśniejszym odcieniu. Rzadko kiedy jednak spotykamy się z krzesłami kuchennymi malowanymi białą farbą. Są jednak sytuacje, w których znajdą one lepsze zastosowanie, niż standardowe krzesła pokrywane wyłącznie bezbarwnym impregnatem.

Białe krzesła wymagają uzasadnienia. Jeśli chcemy wprowadzić je do kuchni, powinno to być przemyślane działanie. Zastanówmy się, jaki wystrój wnętrz wykorzystuje białe barwy. Jako pierwszy do głowy przychodzi styl skandynawski, który kojarzy się właśnie z bielą i zielonymi akcentami. Jeśli zdecydujemy się na białe meble kuchenne, a do tego zadbamy o dekoracje w postaci obrazów z zielonymi krajobrazami czy nawet żywe rośliny, uzyskamy oryginalny, czysty wystrój, który sprawi że nasza kuchnia będzie wymykać się standardowym projektem wnętrz, do jakich się przyzwyczailiśmy.

Minimalistyczna kuchnia z bielą w roli głównej

minimalistyczna kuchniaŚmiało możemy więc powiedzieć, że białe krzesła są świetnym rozwiązaniem dla wszystkich, którzy poszukują świeżych, minimalistycznych rozwiązań. Wiele osób może mieć sceptyczne podejście do takiej decyzji, tłumacząc że białe krzesła szybko się brudzą, jednak to słaby argument. Dzisiejsze meble kuchenne są poddawane procesom wykończeniowym, które mają chronić je przed utratą koloru. Drewno jest pokrywane specjalnym lakierem, który nadaje połysk i sprawia, że nawet przy wylaniu soku, nie wsiąka on w fakturę drewna. Dzięki temu takie krzesła można łatwo i szybko wyczyścić, zachowując porządek w kuchni.