krzesło patyczak Barkley

Najlepsze krzesło do kuchni – jakie wybrać? Polecane modele!

Wybierasz krzesła kuchenne? Sprawdź nasze porady, dzięki którym wyposażysz swoją kuchnię w idealnie dopasowane do niej krzesła, które mogą posłużyć na wiele lat. Na co warto zwrócić uwagę?

Czym powinno cechować się krzesło kuchenne?

Kuchnia to pomieszczenie w domu, w którym istnieje duże ryzyko zabrudzenia znajdujących się w nim powierzchni. Dotyczy to także krzeseł, które mogą być łatwo zaplamione. Właśnie dlatego krzesła kuchenne muszą być odporne na plamy i łatwe w czyszczeniu.

Oczywiście, krzesła do kuchni muszą być też komfortowe, aby korzystanie z nich było wygodne każdego dnia. Dobre krzesła powinny mieć większe siedziska i oparcia, a dla dodatkowej wygody mogą mieć tapicerki lub zdejmowane poduszki.

Nie bez znaczenia jest styl kuchni. Krzesła powinny wpisywać się w wygląd wnętrza, aby całość prezentowała się spójnie i modnie. 

Gdy z kolei kuchnia jest mała, nie oznacza to wcale, że trzeba rezygnować w niej z kącika jadalnianego. Wtedy duże znaczenie ma także dobór właściwych krzeseł, czym zajmujemy się poniżej.

Krzesła kuchenne – tapicerowane czy bez tapicerki?

Często pojawiającym się pytaniem w kontekście wyboru krzeseł do kuchni jest ich wykończenie – czy lepiej kupić wtedy wygodniejsze krzesła tapicerowane, a może wybrać te bez tapicerki?

Zasadniczo krzesła tapicerowane są wygodniejsze, ale mogą się szybko brudzić. Warto wtedy ulokować kącik jadalniany z dala od blatów, na których przygotowuje się posiłki. Można także zdecydować się na zakup krzeseł z tapicerkami impregnowanymi albo z tapicerką ze skóry eko, która jest łatwa w czyszczeniu.

Bardziej praktycznym rozwiązaniem będzie zakup krzeseł bez tapicerki, na przykład wykonanych w całości z drewna, metalu albo tworzywa sztucznego. Aby podnieść ich komfort, można zdecydować się na dokupienie do nich poduszek, które nadają się do prania. Gdy zatem się pobrudzą, można wtedy łatwo je wyprać, by zawsze były idealnie czyste.

Hokery i klasyczne krzesła o kuchni

W kuchniach sprawdzą się nie tylko krzesła klasyczne, które dostawiane są do stolika. Można także zastosować w nich hokery, czyli krzesła barowe.

Hokery jako krzesła o wyższym siedzisku najlepiej sprawdzają się w kuchniach, w których zamiast stołu stosuje się blat. Mogą być one ustawione przy modnej teraz wyspie kuchennej albo półwyspie kuchennym, a także przy blacie roboczym przy ścianie, jeżeli kuchnia jest niewielka.

hokery

Krzesła do kuchni – popularne modele

Gdy chcesz kupić modne i tanie krzesła do kuchni, poznaj przygotowane przez nas modele!

Krzesła metalowe w stylu loft

Metalowe krzesła doskonale wpisują się we wnętrza w stylu loft – industrialnym. Do kuchni można wybrać krzesła wykonane z emaliowanego metalu na różne kolory, ale także krzesła z chromowanymi elementami.

Krzesła rustykalne z drewna

Gdy kuchnia stylizowana jest na wiejską, sielankową, wtedy najlepiej wybrać do niej krzesła drewniane. W tym celu najczęściej wybierane są krzesła patyczaki – z drążkami formującymi oparcie, a także krzesła z oparciami z dekorem w kształcie litery X.

Krzesła plastikowe

Gdy kuchnia jest nowoczesna, wtedy świetnie sprawdzą się do niej krzesła plastikowe. Doskonałym wyborem będą krzesła w stylu skandynawskim na drewnianych nóżkach albo krzesła z przezroczystego tworzywa sztucznego.

Krzesła w stylu glamour

Jeżeli kuchnia urządzona jest w stylu glamour, w takim przypadku warto zdecydować się na krzesła tapicerowane, na przykład welurem albo skórą ekologiczną. Mogą być one także uzupełnione o dekoracyjne pikowania i inne detale, na przykład jak uchwyty na oparciach.

Krzesła składane

Jeżeli kuchnia jest niewielka, można także zastosować do niej krzesła składane, na przykład drewniane albo plastikowe. Wtedy, gdy nie będą potrzebne, można je po prostu złożyć.